У цьому розділі представлені спеціальні високоякісні засипки, які забезпечують найвищу фільтрацію або дозволяють забезпечити додатковий бактерицидний ефект.

Мультимедійна засипка – суміш з п’яти компонентів, що забезпечують рівень фільтрації 5 мікрон (для звичайного фільтраційного піску 50 мкн.). Кварцовий пісок у суміші з напівдорогоцінним камінням та іншими компонентами забезпечує економію до 70 % хімічних реагентів, що застосовуються для знезараження та коагуляції в басейні. Проте, використання даної засипки змушує споживачів обирати фільтри з певними конструкційними особливостями. Фільтраційні ємності повинні бути великого діаметру та невеликої висоти, для розкриття всіх позитивних можливостей даної засипки.

Діатомова земля – засипка, яка може використовуватися тільки у спеціальних діатомових фільтрах. Принцип дії полягає у фільтрації води через спеціальну породу – діатоміт. Дана засипка забезпечує найвищий рівень фільтрації на рівні мультимедійної засипки. Недоліком є висока вартість самих діатомових фільтрів.

Іонізований пісок – кварцовий пісок, що штучно насичується іонами срібла та міді. Використання даної засипки в комбінації зі звичайним кварцовим піском забезпечує додаткову бактерицидну дію. Даний ефект економить хімічні реагенти та зменшує необхідність проводити регулярну обробку води шоковими хлоровмісткими засобами.